16
Čvn

2. kolo: Historický zápis českého golfu! 13letý Klein dal cut na Challenge Tour jako nejmladší v historii

Neuvěřitelné se stalo skutečností. Teprve 13letý amatér Louis Klein prošel na letošním ročníku Kaskáda Golf Challenge cutem, což se mu podařilo jako nejmladšímu hráči v historii série. Společně s ním proklouzli do finálových kol profesionál Michal Pospíšil, který je po dvou kolech dokonce na děleném 14. místě, a další amatér David Tomi.

Louis Klein dal cut na Challenge Tour ve věku 13 let, 9 měsíců a 24 dnů. Dosavadní maximum čínského amatéra Liu Enhua tak překonal přesně o měsíc, když Enhuovi bylo v době jeho historického zápisu 13 let, 10 měsíců a 24 dnů.

„Je to super pocit, že jsem to v mém věku dal. Hrál jsem špatně i dobře, ale asi jsem si to zasloužil,“ soukal ze sebe Louis Klein v emocích po dohrání kola, které nerozehrál dobře, když ještě po desítce byl tři nad a dvě rány za hranicí cutu.

Poté se ale stejně jako ve čtvrtek na hřišti nakopnul ke skvělému golfu a přišly tři zasloužené birdie, které ho vrátily do paru. V tom už druhé kolo došel a zapsal stejný výsledek jako ve čtvrtek. S celkovým parem před víkendem dělí 35. pozici.

„Měl jsem oba dny slabší první devítku. Musel jsem se rozehrát, pak jsem ale vždy zabral a bylo to dobré,“ shrnul podobné průběhy obou kol. A kdy začínal tušit, že by to mohlo vyjít? „Na posledních dvou jamkách jsem si říkal, že musím trefit green, dát dva putty a že to zvládnu.“

Na hřišti měl oba dva dny podporu svých nejbližších, když měl tátu na bagu a maminku jako největší fanynku vždy poblíž. Po posledním puttu se tak mohli společně obejmout a užít si velký okamžik. „Byl super pocit mít u posledního greenu svoji rodinu. Mám je strašně rád.“

Kromě Kleina dali ze 14 Čechů ve startovním poli cut ještě 18letý amatér David Tomi a 30letý profesionál Michal Pospíšil. Tomi přitom musel napravovat nepovedený čtvrtek, kdy zahrál za 75 ran (+4). Zvládl to i díky skvělému startu, když byl po deseti jamkách pět pod.

„I ve čtvrtek jsem hrál výborný golf, ale nepadaly mi tam putty a byl jsem hodně ztuhlý. Přišlo mi, že jsem se bál o skóre. Dnes jsem do toho ale šel naplno, pokusit se ubojovat, co půjde a bylo z toho pět birdie na úvodních deseti jamkách,“ pochvaloval si Tomi, který se nenechal rozhodit ani ztrátou čtyř jamek v úvodu druhé devítky. Další dvě birdie v samém závěru ho vrátila do cutu (+1, T48).

To Pospíšil měl po prvním kole za 69 ran výchozí pozici do toho druhého výrazně lepší. Když navíc zahrál v závěru své úvodní devítky na pěti jamkách čtyři birdie, mohl být v klidu a zapsat druhou 69 v řadě. Průběžné skóre -4 znamená ztrátu pouhých dvou ran na TOP 10.

Jediná rána na cut chyběla amatérovi Václavu Tichému a bývalému šampionovi Challenge Tour Ondřeji Lieserovi. Druhé kolo pak vůbec nevyšlo čerstvému profesionálovi Jiřímu Zuskovi, který na hřišti poztrácel sedm ran a s celkovým skóre plus pět zaostal za cutem o čtyři rány.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.