15
Čvn

1. kolo: Na Kaskádě se pod par dostali Pospíšil a Zuska, ve hře o cut je i 13letý talent Klein

Pět českých golfistů to má slušně rozehrané na letošním ročníku Kaskáda Golf Challenge. Michal Pospíšil a Jiří Zuska jsou po prvním kole za 70 ran (-2) v TOP 20, Ondřej Lieser a teprve 13letý amatér Louis Klein došli ve čtvrtek v paru a dělí 49. pozici a další amatér Maxmilián Jelínek je na tom jen o ránu hůře v sedmé desítce. Ve vedení turnaje je Ital Lorenzo Scalise, který se dostal sedm ran pod par.

Jako první přinesl z českých hráčů do klubovny skóre pod par 30letý Pospíšil, který přitom nezačal nejlépe, když byl po osmi jamkách dvě rány nad. Pak ale zahrál eagle na pětiparové devítce, v druhé polovině kola přidal dvě birdie a povedené kolo bylo na světě.

„Dnes musím poděkovat svému drivu, protože díky němu jsem byl prakticky pořád na fairwayi. Bohužel z těch pozic, které jsem si vytvářel, nebyly rány do greenů ideální, ale zase i kvůli tomu musím být rád za výsledek, jaký jsem přinesl,“ zhodnotil své kolo Pospíšil.

Zhruba o hodinu později přinesl stejný výsledek ze hřiště také o šest let mladší Jiří Zuska, pro kterého se jedná o první turnaj po přestupu k profíkům. Jeho kolo bylo o poznání divočejší, když střídal berdíky s bogey, když od každého zapsal po čtyřech. Stejně jako Pospíšil ale i on zahrál eagle, a to na pětiparové patnáctce. S kolem se pak rozloučil berdíkem na devítce.

„Bylo tam pár zádrhelů. Nechci, aby to vyznělo blbě, ale nehrál jsem až tak dobře a s některými svými ranami jsem nebyl spokojený. Bylo to spíše vydřené kolo za mínus dva, než že by to bylo bez stresu. Dobře jsem ale puttoval,“ okomentoval Zuska své první kolo jako profesionál.

Ve stejnou dobu jako Zuska dohrál své úvodní kolo na turnaji také Louis Klein, který mohl dlouho pomýšlet také na 70 ran, tedy dvě pod. Jenže dvě bogey v samém závěru, na šestnáctce a osmnáctce, jeho kolo srazila na par.

„Na první devítce jsem se hodně zachraňoval. Netrefil jsem moc fairwayí ani greenů. Podržela mě ale krátká hra, kterou jsem měl hodně dobrou. Uprostřed kola jsem ale trochu změnil techniku a najednou mi to začalo létat a byla z toho série birdie, birdie, par, birdie,“ připomněl highlight svého dne velký talent českého golfu.

Stejně jako on došel v paru Ondřej Lieser, který byl jediným ze dvou Čechů v cutu před dvěma týdny na Kácově na D+D REAL Czech Challenge. Na víkendová kola může jediný český šampion Challenge Tour pomýšlet také na Kaskádě, v pátek ale bude muset nejspíše zahrát ještě o ránu lépe než ve čtvrtek.

Některým zkušeným českým profesionálům se však v prvním kole nedařilo. Aleš Kořínek ještě není úplně ze hry po kole za 75 ran (+3), Filip Mrůzek (+5) nebo Jan Cafourek (+6) už musejí doufat nejspíše pouze v golfový zázrak. V těžké pozici jsou také amatéři David Tomi s Václavem Tichým (oba +4) nebo domácí Filip Jakubčík (+5).