17
Čvn

3. kolo: Pospíšil je na Kaskádě před finále už v TOP 10! Polepšili si také amatéři Klein a Tomi

Těžký den čekal na hráče na Kaskádě během třetího kola letošní Kaskáda Golf Challenge. Nepříjemný vítr společně se setupem hřiště nastavily společně pravidla, ve kterých zahrát par znamenalo polepšit si, což se podařilo amatérům Louisi Kleinovi s Davidem Tomim. Profesionál Michal Pospíšil si pak dokonce o ránu polepšil a posunul se do TOP 10 o osm míst na dělenou 6. příčku.

Pospíšil hraje na Kaskádě stabilní golf. Tedy, stabilní v tom smyslu, že ho drží driver a celkově rány z týčka, po kterých se snaží si neudělat u greenu moc problémů. A když už na ně dojde, tak se s nimi popasovat a zachránit par. Třeba tak, jak se mu to podařilo na závěrečné osmnáctce.

„Drive dobrej, ale o druhé ráně se raději ani nebudeme bavit. Musel jsem to pak zachránit, je to pořád stejné,“ usmál se 30letý Pospíšil po dohrání svého kola. Na poslední jamce skončil málem ve vodě, ale odskoky mu přály, a tak mohl zahrát chip málem do jamky. Doklepnutí do paru už bylo poklidné.

Dvakrát se zachránit nedokázal a byla z toho bogey na jamkách 4 a 11. Ve třech případech si ale zase udělal v sobotu radost, to když do své skórkarty zapsal berdíky na jamkách 1, 9 a 15. „Pokaždé to bylo na pětiparech, dvakrát dvojputtem a jednou příhrou s puttem,“ okomentoval svá birdie ze třetího kola.

V neděli půjde do finálového kola na Challenge Tour poprvé v kariéře z pozice v elitní desítce. Co to s ním dělá? „Dnes jsem to v hlavě neměl, ale když jsem se někdy na dvanáctce podíval na výsledky, tak jsem viděl, že jsem se posunul nahoru. Možná je dobře, že mi to nelepí, že se prostě ani nemůžu tlačit na piny.“

„I nadále se budu snažit hrát stejně dobře, hlavně aby mě i nadále držel driver. Pokud ano, tak to snad bude dobré. Možná se mi večer bude trochu hůře usínat, ale pořád nás ještě čeká osmnáct jamek na tomto těžkém hřišti. Když se podíváme do skórkaret, jsou tam dabláče, tripláče… Hlavně se toho vyvarovat,“ přeje si Pospíšil před finále.

Třetí par na turnaji ve třetím kole přinesl do klubovny teprve 13letý amatér Louis Klein, který se v pátek stal nejmladším hráčem v historii, který na okruhu prošel cutem.

V sobotu se po lehce nervózní úvodní devítce, po které byl za plus jedna, uklidnil dvěma birdie v úvodu té druhé. Poprvé mohl dohrát pod par, ale zahrál ještě bogey na pětce a několik dalších šancí na skórování nevyužil. Třeba jako na tříparové osmičce, kde zahrál z týčka na metr a půl k jamce.

„Dneska byly pin pozice velmi těžké a já několikrát minul na špatnou stranu, odkud to už bylo těžké zachraňovat. Celý den jsem se snažil hrát na střed greenu, ale občas přišel push nebo pull. Některé další nevyužité šance mě mrzí, ale třeba to tam padne příště. S ohledem na to, že hodně foukalo a chvíli pršelo, tak si myslím, že dojít v paru je dnes dobré skóre,“ zhodnotil den ze svého pohledu Klein, který se v sobotu posunul o šest míst na průběžnou dělenou 29. příčku.

V paru dohrál v sobotu také druhý český amatér, který prošel cutem, David Tomi. Ten byl přitom po úvodní devítce kvůli čtyřem bogey čtyři nad, do druhé ale vstoupil eaglem na jedničce a birdie na dvojce. Poté sice přišlo ještě jedno bogey na trojce, ale slepená birdie na jamkách 6 a 7 ho vrátila do paru, což stačilo na posun o 13 míst na dělenou 35. pozici.

„Ani nevím, co se stalo, ale na druhé devítce jsem byl úplně někdo jiný. Začal jsem hrát zase v pohodě,“ kroutil hlavou 18letý Tomi, který jeden důvod přeci jen našel: „Na jedničce jsme dlouho čekali, tak jsem nad tím přemýšlel. Byl jsem smutný, ale řekl jsem si, že tím si musí projít každý a pojď si zbytek kola užít.“

Druhou devítku si Tomi skutečně užíval, zahrál ji za 32 ran, tedy čtyři pod, a stejně jako Klein tak zahrál v paru. „Někdy tak menší čekání na hřišti nemusí uškodit, ale naopak pomoci. Kdybych šel hrát rovnou, tak bych možná pokračoval ve stejném tempu dál,“ dodal Tomi.

Ve vedení turnaje je po třetím kole Ital Lorenzo Scalise, který se po kole za 70 ran (-1) posunul už na skóre -11 a vede o dvě rány před Pietere Moolmanem. Manuel Elvira je třetí s mínus osmi, David Borda a John Allen dělí čtvrté místo se skóre -6, Pospíšil tak na ně ztrácí jednou ránu.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.