19
Čvn

Na Kaskádě vyhrál Simonsen, nejlepším z Čechů Jakubčík

Stylem start cíl vyhrál letošní ročník Kaskáda Golf Challenge dánský profesionál Martin Simonsen. S celkovým skóre -20 za sebou zanechal druhého Angličana Marca Pengeho o čtyři rány. Nejlepším Čechem se letos na Kaskádě stal domácí 18letý amatér Filip Jakubčík.

Simonsen vedl od prvního kola a nepřibrzdilo ho ani double bogey na závěr třetí rundy na nepříjemné osmnáctce. V neděli svým soupeřům odskočil třetmi berdíky v polovině kola (8, 10, 11) a po čistém kole bez jediného bogey za 67 ran (-4) jasně zvítězil.

Nejlepším českým hráčem byl nakonec domácí amatér Filip Jakubčík, který se díky nedělnímu kolu za 70 ran (-1) posunul na celkové skóre -4 a dělené 31. místo, o ránu před Šimona Zacha (T36).

„Dneska hodně foukalo a podmínky pro hru byly hodně nepříjemné,“ řekl po dohrání turnaje Jakubčík, a jakoby jeho slova chtěl vítr potvrdit, když se v tu chvíli ozval řinkot skla poté, co z jednoho stolu na terase spadla na zem sklenička a robila se.

„Dnes jsem hrál svůj nejlepší golf, i když to možná podle výsledku tak nevypadá. Určitě jsem hrál ale lépe, než v předchozích dnech,“ myslí si Jakubčík a dodává: „Celý turnaj byl úžasný. Mým cílem bylo dát cut, což se mi tak tak povedlo. A o víkendu mi to šlo, byl to bonus.“

Zatímco Jakubčík si v neděli o ránu polepšil, Zach si o ránu po divokém kole pohoršil, a oba si tak více méně prohodili svá umístění po třetím kole. Zach v neděli zapsal pět birdie, ale také šest bogey a bylo z toho 72 ran. Po úvodních čtyřech jamkách přitom byl už tři rány pod parem.

„Začal jsem dobře, ale pak začalo foukat a já navíc udělal pár chyb. Na druhé devítce jsem se už držel, celkově to bylo slušné kolo, ale po tom začátku to mohlo dopadnou lépe,“ ví moc dobře český profesionál.

Ten zapsal v neděli stejný výsledek jako v sobotu, ale po úplně jiném průběhu kola: „Dnes jsem trochu více útočil, chtěl jsem hrát agresivněji, protože v sobotu jsem se možná zbytečně moc hlídal. Na úvod jsem dal nějaká birdie, chtěl jsem tlačit dál, nechtěl jsem hrát nějakého zanďoura, a bylo z toho pár bogey. Jsem ale spokojený, dnes to nebylo jednoduché.“

Nejvíce s hřištěm a podmínkami v neděli bojoval z Čechů Gordan Brixi, jehož podobu výsledku dalo triple bogey na dvanáctce, třetí jamce jeho kola. Jinak totiž hrál pary se dvěma birdie a stejným počtem bogey. Po kole za 74 ran (+3) obsadil s celkovým skóre +2 dělenou 56. příčku.

„Dnes byl větší vítr, podmínky byly těžší, trochu jsem bojoval, ale hřiště bylo super a moc jsem si to užil. Hrál jsem dobře, ale neskóroval. Včera to byl pravý opak, kdy se mi dařilo skórovat, ale vůbec mi to nešlo. Na golfu je prostě každý den jiný,“ usmál se třetí český golfista, který dal na Kaskádě v tomto týdnu cut.

Povedený turnaj pak prožil také slovenský profesionál Tadeáš Teťák, pro kterého se jednalo o první profi start od přestupu od amatérů. Po kolech za 70, 67, 73 a 67 ran obsadil s celkovými mínus sedmi dělenou 21. pozici.