18
Čvn

3. kolo: Jakubčík zahrál na Kaskádě pod par, nejlepším Čechem Zach

Jako jediný ze tří českých hráčů se v sobotu dostal na Kaskáda Golf Challenge pod par domácí amatér Filip Jakubčík, který si polepšil o dvě rány a posunul se do čtvrté desítky pořadí (T39). V té je také zatím stále nejlepší Čech v turnaji Šimon Zach (T32).

Jakubčík zapsal stejně jako v prvním kole 69 ran (-2) a celkově se posunul na mínus tři. Během dne nastřádal pět birdie, jedno bogey a dabláče na 12.

„Dnes jsem určitě spokojený. Vše fungovalo lépe než v prvních dvou kolech, má hra byla mnohem vyrovnanější,“ pochvaloval si po dohrání svého kola 18letý Jakubčík. „Bylo tam určitě i uklidnění poté, co jsem dal cut. Stále chci ale zahrát co nejlépe umím,“ dodal.

A v čem byla v sobotu jeho hlavní silná stránka? „Zlepšilo se mi puttování a také hra v poli byla lepší. Já jsem pokazil vlastně jen jednu jamku, jinak to bylo super. Kdybych takové kolo zopakoval i zítra, bylo by to super.“

Zhoršení oproti pátku naopak přišlo u Šimona Zacha, který prožil poklidné kolo s patnácti pary, jediným berdíkem a dvěma bogey. Pohoršil si tak o ránu a šestnáct míst.

„To co mi tam včera spadlo, mi dnes zůstalo těsně vedle. Hodně krát jsem doklepával z dvaceti centimetrů, takže bohužel jsem dal jediné birdie, a to hned na jedničce,“ začal své hodnocení třetího kola Zach.

Nespokojený přitom ze svého výkonu nebyl: „Moc jsem nekazil. Nedal jsem jeden krátký putt a druhé bogey přišlo poté, co jsem minul ránu do greenu. Jinak to bylo slušné, se svou hrou jsem byl spokojený. Trochu potrénuji puttování a věřím, že zítra to bude dobré.“

„Jsem hráč, který hraje hodně biride, takže většinou, když zahraji dvě bogey, je to super kolo. Dnes to zrovna tak nebylo, ale pět šest puttů tam spadnout mohlo. Jsem tak s kolem úplně v pohodě a zítra se pokusím dát více birdie,“ dodal Zach.

Největší divočinu z českých hráčů prožil v sobotu na Kaskádě Gordan Brixi, který sice zahrál stejně birdie jako Jakubčík, tedy pět, ale přidal k tomu tři bogey a dva dabláče. Po kole za 73 ran (+2) klesl s průběžným skóre plus dva na dělenou 58. příčku.

„Dnes to pro mě bylo trochu těžší. Nechytil jsem rytmus, ale bojoval jsem dobře, na konci jsem něco zachránil, takže jdu do finálového kola s pozitivní náladou,“ zrekapituloval Brixi svůj sobotní den na golfu.

V neděli je na Kaskádě na programu finálové kolo, ve kterém Češi zabojují o zlepšení svých pozic a ti nejlepší o titul. Ve vedení o dvě rány jsou Němec Freddy Schott, Francouz Victor Riu a Dán Martin Simonsen, kteří jsou shodně na skóre -16.

Nejlepší výsledek dne pak zaznamenal další Dán Oliver Hundeboll, který především díky druhé devítce za 29 přinesl do klubovny 63 (-9) a polepšil si na čtvrté místo, které dělí se Švýcarem Jeremym Freiburghausem.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.