3
Čvc

ČGF poslala na Zbraslav Filipa Rážu, zahraje si i profík Petr Nič

ČGF tentokrát nemohla nominovat nejlepší české amatéry, protože jen dva dny po skončení turnaje Challenge Tour na Zbraslavi začínají evropské šampionáty jak mužů, tak hráčů do 18 let. I proto ukázala na mladičkého Rážu.

Ten přitom v minulém týdnu naznačil své možnosti, když na MM Slovenska skončil mezi muži na třetím místě. Velký fanoušek Jasona Dufnera, jehož snem je si jednou zahrát Ryder Cup, posbírá další zkušenosti na Zbraslavi.

„Filipa Rážu jsme nominovali, protože se ještě letos neprobojoval do týmu osmnáctiletých na ME družstev, ale hraje v poslední době ve velmi dobré formě a je to talent a příslib do budoucna,“ prozradil nám Petr Šavrda, manažer české reprezentace v rámci ČGF.

Ráža, který za nejsilnější stránky své hry považuje drivy a dlouhá železa, byl jasnou volbou: „Myslíme si, že si kartu zaslouží a že mu účast pomůže načerpat cenné zkušenosti, které v budoucnu patřičně prodá.“

Na poslední chvíli pak dostal kartu také český profesionál Petr Nič. Ten se loni ukázal na dvou akcích Challenge Tour na Kunětické Hoře a slovenském Penati, ani jednou ale neprošel cutem. Nyní dostane třetí šanci na třetím hřišti.

Doplní tak desítku českých profíků, kteří se na Prague Golf Challenge představí. Největší šance se dávají Filipu Mrůzkovi, Janu Cafourkovi a Ondřeji Lieserovi, hrát budou také Petrové Gál a Dědek junior, Daniel Suchan, Aleš Kořínek, Lukáš Tintěra a Cyril Suk.

Druhým český amatérem ve startovní listině je Roman Kumpošt. Celkem si tak Prague Golf Challenge (6.-9. července) zahraje 12 Čechů.