6
Čvc

1. kolo: Cafourek na Zbraslavi nejlepší z Čechů. Pod par se dostali čtyři

I ve druhém letošním turnaji Challenge Tour na českém území je po prvním kole nejlepším z Čechů. Jan Cafourek tak potvrdil, že doma umí vykopnout dobře. S výsledkem -2 byl spokojený, přestože si několik jamek před koncem vedl mnohem lépe.

Po třinácti jamkách na tom byl hráč pořádajícího Relmostu skvěle. Vycházel odpoledne z druhé devítky. Na pětiparové čtyřce se dostal druhou ranou na green a dlouhý putt zavěsil.

V tu chvíli byl s výsledkem -5 v těsném závěsu za TOP 10.

Jenže vzápětí přišel dabláč. „To byla škoda. K tomu jsem zahrál ještě tři taková zbytečná bogey,“ hodnotil Cafourek stinnou stránku svého úvodního kola na Zbraslavi, po kterém je na děleném 57. místě.

„Bylo to docela těžké. První dvě bogey byly po super prvních ranách, které ale překvapivě hodně letěly. Po dobrých ranách jsem tak musel hrát těžké, a byly z toho ztráty. A na osmičce jsem zahrál trojputt…“

„Když člověk netrefí to správné plato na greenu, tak je tady těžké zahrát dvojputt. Mně se to až na dva případy dařilo házet k tyči,“ zmínil Cafourek fakt, že s ranami do greenu byl v prvním kole velmi spokojený a tvořily společně s ranami z týčka opěrný bod jeho hry.

„Celkově docela dobré úvodní kolo. Hrál jsem hezky, vytvářel jsem si šance a proměňoval je. Nemůžu to hodnotit tragicky,“ zůstal Cafourek pozitivní, i když o vyhlídkách na cut nechtěl přemýšlet.

Pomůže počasí?

„Nesledoval jsem výsledky, na cut se neohlížím. Zítra do toho půjdu se stejnou taktikou, pokusím se opět zahrát co nejlépe a půjdu si za svým cílem,“ dodal bojovně.

Může mu pomoci také počasí.

Zatímco ve čtvrtek hrál v tom největším parnu, kdy teploty na přímém slunci hodně přesáhly 30 stupňů, druhé kolo odstartuje ráno za chladnějšího počasí a navíc jsou na odpoledne hlášeny bouřky.

„Jsem rád, že tee time vyšel takhle. Doufám, že to stihnu dohrát s ohledem na počasí, a pak se uvidí, co nastane,“ dodal Cafourek směrem k nepředvídatelnému druhému kolu.

Je před ním o ránu nejlepším Čechem před trojicí Ondřej Lieser, Daniel Suchan a Lukáš Tintěra. Společně s Cafourkem jsou z domácích hráčů jediní, kteří v ideálních podmínkách stlačili své výsledky pod par.

Alespoň v paru došel Filip Mrůzek.

Ten už ztrácí na čelo leaderboardu osm ran. V samostatném vedení je Jihoafričan Rourke van der Spuy se skóre mínus osm. Na děleném šestém místě je další hráč Relmostu Peter Valášek, který zahrál v prvním kole -6.

Výsledky českých a slovenských hráčů

T6 Peter Valášek (SVK) -6
T57 Jan Cafourek -2
T73 Daniel Suchan, Lukáš Tintěra, Ondřej Lieser všichni -1
T102 Filip Mrůzek par
T118 Petr Nič, Michal Brezovský (am., SVK) oba +1
T130 Cyril Suk, Filip Ráža (am.), Petr Gál +2
T144 Aleš Kořínek +4
T149 Petr Dědek jr. +5
T153 Ján Friesz (SVK) +7
155. Roman Kumpošt (am.) +8

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.