15
Čvn

3. kolo: Větrná Kaskáda zamíchala na Challenge Tour kartami. Zach si polepšil, vede Williams

Po dvou relativně klidných dnech se v sobotu na Kaskáda Golf Challenge pořádně rozfoukalo. Zahrát pod par bylo úspěch, do červených čísel se dostalo jen 25 hráčů ze 64, kteří v tomto týdnu na Challenge Tour prošli cutem. Třináct z nich bylo pod parem jen o ránu a mezi nimi i Šimon Zach, který si díky kolu za 70 ran polepšil před nedělném finále o dvanáct míst na dělenou 43. příčku.

„Hrál jsem v tom větru dnes dobře. Všechna birdie dnes byla tří, čtyř nebo pětimetrovým puttem,“ okomentoval Šimon Zach po dohrání své úspěchy na 1, 4, 9 a 16.

Na dvou jamkách se mu však nepříjemný vítr pokořit nepodařilo. Nejprve to bylo na dvanáctce, která byla v sobotu na Kaskádě skutečným testem. A to hlavně kvůli tomu, že pro turnaj Challenge Tour má změněný par.

„Normálně je to pětipar a dnes proti větru ta jamka byla opravdu hodně dlouhá. Po prvních dvou ranách se mi tak nepodařilo zachránit chip a putt,“ řekl ke svému prvnímu výsledkovému zaváhání dne.

Druhé přišlo hned na další jamce, kde zahrál Zach dokonce double bogey. „Po drivu jsem skončil přesně v hraně bunkeru ve vajíčku. S tím toho nešlo moc dělat, tak z toho byl dabláč,“ pokrčil rameny 28letý český profesionál.

„Jinak to ale bylo moc hezké kolo, přinesl jsem hezkou kartu. V tom větru s dnešními pin pozicemi to bylo o hodně těžší, než v prvních dvou dnech. Vlastně to bylo jiné hřiště,“ potvrdil Zach a dodal: „Je to úplně jiný golf. Když minete fairway a skončíte v tom hustém roughu, tak víte, že na míčku nebudete mít vůbec žádný spin. A snažíte se odhadnout, kam ten vítr míček odnese.“

Polovinu kola pak Zachův flight nebojoval pouze s větrem, ale také s časem. Hned na úvodních jamkách totiž celá trojice nabrala velkou časovou ztrátu, kterou musela dlouho dohánět. Proč?

„Po třech jamkách jsme ztráceli asi dvacet minut. Na jedničce ztratil jeden můj spoluhráč balón a vracel se, na dvojce ztratil balón ten druhý a také se musel vracet… Zbytek hry jsme prakticky běželi, asi osm jamek jsme byli na stopkách,“ prozradil Šimon Zach.

Ten tak po kolech za 67, 73 a 70 půjde do finále s průběžným skóre -3 z děleného 43. místa. Na TOP 10 ztrácí aktuálně ran pět, na první místo jedenáct. V komfortním vedení o tři rány je totiž po sobotě Jihoafričan Robin Williams (-14).

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.