17
Čvn

2. kolo: Na Kaskádě dali na Challenge Tour cut tři Češi, Zach útočí na TOP 10

Hned tři čeští golfisté si zahrají o víkendu na Kaskáda Golf Challenge. Nejlépe je na tom s celkovým skóre -5 Šimon Zach, kterého dělí dvě rány od elitní desítky. Cutem prošli také Gordan Brixi a domácí amatér Filip Jakubčík. Ve vedení je Dán Martin Simonsen (-13).

Zach musel ráno ještě dohrávat své první kolo, po kterém byl ránu pod parem. Vstup do druhého měl však fenomenální, když si na úvodních sedmi jamkách polepšil o pět ran!

„Spadlo mi tam pár puttů. Včera i dnes jsem hrál dobře, pořád jsem byl u jamky, ale v prvním kole mi tam putty moc nepadaly. A teď mi tam najednou spadly tři za sebou a ještě jsem dal na pětce chip-in,“ řekl Zach mimo jiné v rozhovoru po prvním kole.

V jeho polovině sice zahrál dabláče na devítce, v druhé polovině kola už ale ani jednou nezaváhal a navíc zahrál jedno birdie. Po kole za 67 (-4) dělí s celkově mínus pěti šestnáctou příčku.

Druhým nejlepším Čechem na turnaji je po druhém kole Gordan Brixi. Po prvním kole v paru se v tom druhém zlepšil díky čtyřem birdie a jedinému bogey o tři rány a před víkendem se dělí o 34. příčku.

Třetím a posledním českým hráčem, který letos prošel na turnaji Challenge Tour na Kaskádě cutem, je domácí amatér Filip Jakubčík. Ten zahrál sice druhé kolo za +1, ale po prvním byl dvě rány pod parem a s celkovým skóre -1 dal cut přesně na ránu (T58).

„Byla to úžasná dvě kola. Je zde úplně jiná atmosféra, než na juniorských turnajích. Nebylo to úplně poklidné, hodně parů bylo zachráněných a birdie byla vybojovaná,“řekl ke svému prvnímu cutu na okruhu stále ještě 18letý amatér, který je doma právě na brněnské Kaskádě.

Velmi dobře rozehraný turnaj měl také další amatér Dominik Pavouček, který po páteční dohrávce prvního kola byl na mínus čtyřech. Ve druhém si v úvodu sice polepšil už na -5, nakonec si ale pohoršil o čtyři rány a s celkovým parem mu cut bohužel utekl o jedinou ránu.

„Byla tam jedna zkažená jamka, kde jsem zahrál do autu a bylo z toho triple bogey. To se ale může stát, problémem bylo, že jsem pak minul čtyři šance, kterými jsem se mohl vrátit zpátky, ale to je golf. Musím trénovat dál, ale určitě to beru jako dobrý začátek před profesionální kariérou,“ nenechal si Pavouček zkazit náladu smolným koncem turnaje.

Po cutu sahal také Filip Mrůzek, který v prvním kole zahrál za +3. Ve druhém si ale tři rány zpátky vzal už na úvodních čtyřech jamkách, a když zahrál birdie na sedmičce, což byla šestnáctá jamka jeho kola, byl v cutu.

Jenže pak zahrál bogey na tříparové osmičce a místo potřebného birdie na závěrečné devítce přišlo po chybě z týčka další bogey.

V senzační hře o cut pak byl také teprve 12letý Louis Klein, který hrál v pátek fantastický golf a dvě jamky před koncem byl dvě rány pod parem pro kole a na plus jedné v turnaji, dvě rány od cutu.

Na předposlední sedmnáctce navíc útočil ze tří metrů do birdie, ale nedal a po dvou trefených vodách na závěrečné osmnáctce zakončil turnaj tripláčem. Přesto si získal uznání ostatních hráčů i fanoušků.

Svého zástupce ve finálových kolech pak díky Tadeáši Teťákovi bude mít také Slovensko. Teťák přitom kopíruje výsledky Šimona Zacha a po kolech za 70 a 67 ran je se skóre -5 dělený šestnáctý.

Průběžné pořadí turnaje Challenge Tour naleznete zde.