16
Čvn

1. kolo: Na Kaskádě začal z Čechů nejlépe Pavouček, pod parem jich je pět

Povedený první den za sebou mají na Kaskádě čeští golfisté. Hned šest jich je po nedohraném prvním kole Kaskáda Golf Challenge v červených číslech, nejlépe je na tom amatér Dominik Pavouček (-3 po 13 jamkách). Z těch, co stihli své první kolo dohrát, jsou na tom nejlépe Stanislav Matuš a Štěpán Daněk (oba -1).

Čtvrteční program přerušila v odpoledních hodinách na více jak dvě hodiny bouřka, která vyhnala hráče ze hřiště. Některým tak zbývá v pátek dohrát pár jamek prvního kola, mimo jiné jde u i Dominika Pavoučka.

Ten začínal na desítce, na které hned zahrál birdie. Další dvě si pak připsal na jamkách 15 a 17 a byl tak tři rány pod parem. Pak sice přišlo zaváhání v podobě dabláče na 18, ale Pavoučka to nerozhodilo.

Naopak si hned v úvodu své druhé devítky zapsal další dvě birdie na trojce a čtyřce a znovu se vrátil na mínus tři (T27). Více už kvůli tmě nestihl, v pátek brzy ráno tak bude dohrávat závěrečných pět jamek svého kola, a pak hned vyrazí do kola druhého, které začne s hodinovým zpožděním.

Stejně jako Šimon Zach, který má ve skórkartě zatím také odfajfkovaných třináct jamek, na kterých zahrál čtyři berdíky (10, 13, 1, 4) a dvě bogey (14, 2). S průběžným skóre -2 je ve čtvrté desítce pořadí.

Pod parem jsou ještě zmínění Daněk s Matušem a také další amatér Filip Jakubčík, který stihl odehrát dvanáct jamek a je také ránu pod parem. V paru jsou Gordan Brixi a Aleš Kořínek (po 14. jamce).

První kolo nevyšlo největším domácím favoritům. Filip Mrůzek i Ondřej Lieser zahráli za +3, Jan Cafourek dokonce za +6. Teprve 12letý Louis Klein zahrál stejně jako Mrůzek s Lieserem za +3. Ve vedení jsou Dán Martin Simonsen a Švýcar Jeremy Freiburghaus (oba -7).

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde?