13
Čvn

Zuska poprvé jako profesionál. S ním dalších 13 Čechů v akci na Challenge Tour na Kaskádě

Jiří Zuska zatím sbíral pozoruhodné výsledky jako amatér během studií v zámoří na University of Louisville, od čtvrtka 15. června se ale poprvé představí už jako profesionál na turnaji Challenge Tour na brněnské Kaskádě. Čtyřiadvacetiletý golfista, který už si zahrál letos na začátku roku i na PGA Tour, bude jedním ze čtrnácti českých hráčů ve startovním poli Kaskáda Golf Challenge.

Na začátku března se postaral Zuska o český historický zápis, když na turnaji PGA Tour Puerto Rico Open prošel cutem a obsadil dělenou 54. příčku. Později si zahrál i podnik „druhé zámořské ligy“ Korn Ferry Tour a i tady prošel cutem a skončil na dělené 53. pozici.

„Jsem moc rád, že jsem prošel cutem na turnaji PGA Tour a totéž se mi podařilo i na Korn Ferry Tour. Cenné je i to, že vím, na čem je ještě potřeba zapracovat a také vidět, že jsem na tom herně podobně jako ti nejlepší profesionálové,“ hodnotil svůj výkon tehdy ještě amatér Zuska.

Ještě minulý týden si vyzkoušel i jednu z kvalifikací na US Open. V náročném testu, kdy během jediného dne museli hráči odehrát 36 jamek, zahrál konečné skóre -2, což bohužel na postup na třetí major roku nestačilo. Poslední postupové místo na 123. US Open dostal bralo skóre osm ran pod par.

Teď čeká 24letého Zusku premiéra v roli profesionála na podniku Challenge Tour s dotací 265 000 euro na brněnské Kaskádě, konkrétně na devítkách Kamenná a Dřevěná. Společně s ním si na druhém domácím podniku Challenge Tour v Česku zahraje dalších třináct českých golfistů, osm profesionálů a šest amatérů. Plus tři hráči ze Slovenska.

Před necelými dvěma týdny v resortu Panorama Kácov startovalo celkem třináct Čechů, ale cutem nakonec prošli pouze dva – Ondřej Lieser a Jan Hejna. Oba jsou ve startovní listině i na Kaskádě.

Společně s nimi další profesionálové Filip Mrůzek, Šimon Zach, Aleš Kořínek, Michal Pospíšil a Jan Cafourek. Mezi amatéry je i 13letý Louis Klein, který čerstvě zvítězil na turnaji ze série Raiffeisenbank Czech Golf Tour, společně s ním Maxmilian Jelínek, Filip Jakubčík, Adam Bruzl, Václav Tichý a David Tomi, který loni v 17 letech prošel cutem i na srpnovém podniku DP World Tour D+D REAL Czech Masters.

Slovenské barvy hájí na Kaskáda Golf Challenge profesionál Tadeáš Teťák a amatéři Sebastian Vida a Tomáš Šmiček. Kaskáda Golf Challenge se hraje od 15. do 18. června.

Startovní listinu turnaje Kaskáda Golf Challenge naleznete zde.