28
Kvě

Známe první česká a slovenská jména pro Kaskáda Golf Challenge

Známe první česká a slovenská jména pro letošní ročník Kaskáda Golf Challenge. Turnaj druhé evropské ligy Challenge Tour se v tomto roce uskuteční jak už jeho název napovídá na brněnské Kaskádě, a to od 13. do 16. června.

Ve startovním poli podniku s dotací 270 000 euro jsou zkušení profesionálové Filip Mrůzek a Jan Cafourek, dále Matyáš Zapletal, či Slovák Tadeáš Teťák. Dalšími jmény jsou amatéři Max Jelínek, Matouš Zach, mladší bratr profesionála Šimona Zacha, Slováci Sebastian Vida a Matej Babič a dvě místa jsou rezervována pro brněnské hráče.

A nechybí ani Louis Klein. Stále ještě 14letý golfista se před rokem zapsal na Kaskádě do historie Challenge Tour, když ve věku 13 let, 9 měsíců a 24 dní prošel jako nejmladší hráč v historii tour cutem.

Klein i letos pokračuje ve výborných výkonech. V březnu se zaskvěl skvělým druhým místem na prestižním turnaji Junior Invitational v americkém Sage Valley, které je považováno za juniorské Masters. Vyhrál i první letošní turnaj série Czech Golf Open Tour, který se hrál na začátku května právě na Kaskádě.

Nejlepším z českých hráčů byl před rokem Michal Pospíšil, který se skóre -4 obsadil dělené 15. místo. Vítězství si odnesl Ital Lorenzo Scalise, který vyhrál s výsledkem -12. O tři rány před Španělem Manuelem Elvirou, který je dnes už hráčem první ligy DP World Tour.