16
Čvn

Zach se s Kaskádou rozloučil kolem pod par a skončil na 36. místě, vyhrál Dán Brown

Třetí kolo pod par v tomto týdnu zahrál ve finálovém kole Kaskáda Golf Challenge český profesionál Šimon Zach. Ten se díky nedělní rundě za 70 (-1) posunul v leaderboardu do čtvrté desítky na konečné dělené 36. místo. Z vítězství se na hřišti nedaleko Brna radoval Dán Hamish Brown.

Po sobotním větru a nočním vydatném dešti se v neděli podmínky na Kaskádě opět uklidnily. Ale to rozhodně neznamenalo, že hráče čekalo lehké hřiště. Kvůli výraznému podmáčení, když na některých místech dokonce byly laguny, bylo „delší“ a také finálové pin pozice rozhodně nešlo označit za lehké.

Přesto se s tím Šimon Zach vyrovnal velmi dobře.

Na úvod zapsal šest parů, po kterých sice přišlo bogey na sedmičce, na které však zareagoval skvělou sérií tří berdíků na jamkách 8, 9 a 10. Jedinou větší lapálii dne musel následně řešit na dvanáctce, na které bohužel ztratil po drive vpravo od fairwaye míč a z provize ještě pouze zachránil dabláče.

Zbytek kola, už ale zvládl bez problémů, navíc si na tříparové šestnáctce nahrál senzačně na metrový putt do birdie, díky kterému se mohl radovat ze třetího kola pod par na turnaji. S celkovým skóre -4 obsadil dělenou 36. příčku, čímž vyrovnal svůj nejlepší výsledek na Kaskada Golf Challenge z roku 2022.

„Bylo to docela vydřené, dnes už to byl boj. Zkazil jsem dnes dva drajvy, jednou z toho bylo bogey, podruhé dabláč. Jinak to byl docela hezký golf. Dobře jsem puttoval, měl jsem spoustu puttů kolem metrů a půl až dvou metrů, které jsem všechny dal, což vždycky podrží,“ řekl po dohrání Zach, který dvoumetrákem do double bogey hasil i menší požár své skórkarty na dvanáctce. „Celkově jsem spokojený,“ dodal.

Do finálového kola vstupoval s náskokem tří ran Jihoafričan Robin Williams. Tomu se však od prvních jamek nedařilo a šanci na vítězství nabídl ostatním. Chopil se jí Brown, který sice na lídra ztrácel po sobotě čtyři rány, ale díky devíti birdie a jedinému bogey se díky kolu za 63 ran (-8) posunul na konečné vítězné skóre -18.

Byl to nakonec Williams, kdo se umístil na druhém místě se ztrátou dvou ran. Po první devítce, kterou došel v paru, na té druhé sice už nechyboval, ale dvěma birdie si polepšil jen o dvě rány na konečný výsledek -16. O další ránu zpět skončil třetí Němec Jannik de Bruyn.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.