12
Kvě

Finále: Matuš si polepšil do třetí desítky, na Zbraslavi dominoval Rozner

Parádním kolem se s třetím ročníkem Prague Golf Challenge rozloučil Stanislav Matuš. Svým nejlepším výsledkem týdne 69 ran si polepšil o tři rány na konečné skóre -4 a dělenou 29. pozici. Z jasného vítězství o sedm ran se raduje Francouz Antoine Rozner (-17).

Matuš sice byl po šesti jamkách druhého kola už šest ran pod parem ránu od prvního místa, poté si ale pohoršil na par a jen tak tak, přesně na ránu, prošel cutem. O víkendu už si ale pouze polepšoval.

Nejprve v sobotu o ránu a v neděli dokonce o tři. Významný podíl na tom měl eagle hned na první jamce, kterou pro něj byla desítka. Dvě rány pod parem byl i po úvodní devítce, na které dal ještě dvě birdie a dvě bogey.

Poté sice přišlo bogey na jedničce, to však bylo Matušovo poslední zaváhání v turnaji. Ve zbytku kola už zapisoval pouze pary a také ještě dvě birdie na jamkách čtyři a šest.

„Dnešek byl velmi vydařený. Chytnul jsem se na puttingu a hned na jedničce jsem dal poměrně dlouhý eagle putt, což mě nakoplo. Dnešní výkon musím hodnotit velmi kladně,“ nezastíral Matuš, který potřeboval na finálové kolo jen 25 puttů. Předtím se přitom na greenech trápil.

Svůj nejlepší výkon na turnaji navíc podal možná v nejtěžších podmínkách, když od rána panovala na hřišti Prague City Golf zima a foukalo:„Podmínky byly velmi těžké, což je patrné i z výsledků. My jsme ale měli výborný flight, hráli jsme dvě, tři a čtyři rány pod par… Hlásili ale horší počasí, takže to nedopadlo ještě tak špatně.“

„Turnaj musím hodnotit kladně. První tři dny sice nevypadaly úplně dobře, prošel jsem cut na ráno, takové drama jsem nečekal,“ dodal Matuš, který se představí na Challenge Tour i za dva týdny na Kaskádě.

Tam dorazí také šampion ze Zbraslavi Rozner.

Ten bude útočit na třetí vítězství v řadě, když vyhrál také v minulém týdnu ve Španělsku. Tři tituly v jednom roce na Challenge Tour by ho přitom posunuly rovnou na European Tour. A to je nyní jeho hlavní cíl.

„Zkusím ta tři vítězství posbírat co nejdříve. Dnes to bylo těžké, hlavně v úvodu kola,“ kroutil hlavou možná ještě trochu nevěřícně po dohrání. „Je to neskutečný pocit, vyhrát znovu po týdnu. Nemám slov,“ dodal.

Rozner nakonec vyhrál o propastných sedm ran, když v neděli zopakoval svůj sobotní výsledek 68 ran (-4), zahrál sedm birdie a tři bogey, a posunul se na skóre -17. Na skóre mínus deset skončila čtveřice hráčů.