13
Čvn

Další tři Češi si zahrají Challenge Tour na Kaskádě

Česká sestava pro druhý letošní turnaj Challenge Tour v Česku se ještě před čtvrtečním startem rozrostla o další tři domácí hráče. Na turnaji Kaskáda Golf Challenge, který startuje ve čtvrtek, si zahrají i Michal Pospíšil, Tomáš Beck a Štěpán Daněk.

Ve startovní listině turnaje, který se hraje necelé dva týdny po D+D Real Czech Challenge na Kunětické Hoře, tak aktuálně figuruje šestnáct jmen českých golfistů – dvanáct profesionálů a čtyři amatéři.

Pozornost se bude soustředit hned na několik českých jmen. Před dvěma týdny byl Filip Mrůzek jediným domácím hráčem, který na Kuňce prošel cutem, ale i on bude chtít vylepšit svou dělenou 53. pozici.

Pro Ondřeje Liesera to bude letos teprve druhý start na Challenge Tour, ale při tom prvním ve Španělsku neprošel cutem.

Mezi čtveřicí amatérů Dominik Pavouček, Filip Jakubčík, David Benák a Louis Klein je tím nejzajímavějším jménem to poslední. Kleinovi je teprve dvanáct let, stane se nejmladším hráčem na Challenge Tour, ale úspěch slavil už i mezi dospělými, když v březnu vyhrál turnaj v The Els Clubu v Dubaji.

Jako poslední z českých golfistů získali místo ve startovním poli turnaje s dotací turnaje 260 tisíc euro Michal Pospíšil, Tomáš Beck a Štěpán Daněk.

Turnaj začíná ve čtvrtek na hřišti Kaskáda Golf Resortu u Brna a po pátečním kole následuje cut. Opět platí, že diváci mají na turnaj vstup zdarma.

Seznam českých hráčů na Kaskáda Golf Challenge – profesionálové:Ondřej Lieser, Filip Mrůzek, Stanislav Matuš, Jan Cafourek, Aleš Kořínek, Šimon Zach, Matyáš Zapletal, Gordan Brixi, Jan Hejna, Tomáš Beck, Michal Pospíšil, Štěpán Daněk, amatéři:Dominik Pavouček, Filip Jakubčík, David Benák a Louis Klein.